Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wystawy

Galeria ARTENEUM to przestrzeń ekspozycyjna, w której prezentujemy sztukę współczesną, w tym twórczość artystów niszowych i projekty niepokorne. Współpracujemy z lokalnymi artystami udostępniając miejsca na ich dokonania, z przedstawicielami NGO zajmującymi się tematami wykluczenia czy niepełnosprawności. Galeria to też przestrzeń na finały konkursów plastycznych, fotograficznych i artystycznych realizowanych na terenie naszej dzielnicy.

Ważna jest dla nas edukacja kulturalna: wykłady i warsztaty wprowadzające w świat sztuki współczesnej, doświadczanie sztuki wieloma zmysłami-interakcja, wychodzenie ze sztuką poza mury instytucji, w tkankę miejską, intrygowanie obiektami czy instalacjami z pozostawieniem miejsca na własną interpretację.

Jesteśmy otwarci na współpracę w zakresie produkcji wystaw, wynajmu przestrzeni na ekspozycje, wspólnej realizacji projektów zarówno komercyjnych jak i niekomercyjnych. Łączymy obszar biznesu z obszarem sztuki realizując w przestrzeni galerii konferencje, spotkania, panele. Organizujemy szkolenia dla biznesu w tematyce dostępności z prezentacją rozwiązań zastosowanych w naszych placówkach.

Informacje o przestrzeni znajdują się w zakładce WYNAJEM.

Godziny otwarcia galerii:
wtorek, czwartek g. 14:00-20:00
środa, piątek g. 11:00-17:00

Zapraszamy do współpracy i odwiedzania prezentowanych wystaw!

Artykuły